Przejdź do treści

Wyjazd integracyjny do Lublina

    W dniach 5.10-7.10.2023r. członkowie naszego koła wraz z opiekunem naszego koła dr hab. inż. Jackiem Tarasiukiem mieli przyjemność pojechać na wyjazd integracyjny do Lublina. Poza wspólnie spędzonym czasem na rozmawianiu o wielu tematach mieliśmy również okazję odwiedzić Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego PAN, który okazał się kryć w sobie laboratoria, w których prowadzone badania bardzo zainteresowały wszystkich słuchaczy. Oprócz dawki nowej wiedzy zobaczyliśmy też browar Perły i posłuchaliśmy o tym jak krok po kroku powstaje piwo, które finalnie możemy zobaczyć na półkach sklepowych. Na koniec nie mogło zabraknąć czegoś regionalnego, więc wybraliśmy się do muzeum cebularza w Lublinie, gdzie słuchaliśmy, o tym, jakie legendy stoją za tym przysmakiem, a także mogliśmy sami go sobie przygotować i upiec.