Kim jesteśmy

SKN Hexa to Koło Naukowe działające na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Zrzeszamy głównie studentów z kierunków Mikro i Nanotechnologie w Biofizyce oraz Nanoinżynieria Materiałów, ale wśród nas znajdują się również studenci z innych wydziałów. Chcemy stawiać na projekty, żeby móc bezpośrednio doświadczać i uczyć się, ale również czerpiemy od osób doświadczonych, zapraszając je na prelekcje i wykłady. Zakres zainteresowań koła głównie dotyczy zagadnień związanych z nanotechnologiami wykorzystywanymi zarówno w technice jak i medycynie.

Zarząd Koła

Prezes – Kacper Połuszejko

Wiceprezes – Maciej Dołęga

Koordynator ds. Finansów – Vladyslav Ovsynskyi

Sekretarzyni – Weronika Kwiatosz

Koordynator ds. Projektów i Wyjazdów – Michał Wroński

Koordynatorka ds. Mediów Społecznościowych i Współpracy – Julia Potempa

Historia zarządu SKN Hexa…

Zarząd SKN Hexa (od lewej: Julia Potempa, Weronika Kwiatosz, Vladyslav Ovsynskyi, Kacper Połuszejko, Maciej Dołęga, Michał Wroński).

Opiekun Koła

Opiekunem SKN Hexa jest dr hab. inż. Jacek Tarasiuk. Pomysłodawca i założyciel Laboratorium Mikro i Nano Tomografii, autor ponad 120 publikacji oraz 60 prezentacji konferencyjnych.

Doktor Tarasiuk ma na swoim koncie wiele osiągnięć takich jak wyróżnienie w laurze dydaktyka AGH w 2021 roku oraz zostanie laureatem nagrody Taklińskiego czyli najwyższego wyróżnienia za działalność dydaktyczną w AGH. Przez wiele lat był członkiem rady programowej centrum e-learningu AGH, a od 2013 roku przez dwie kadencje pełnił funkcję pełnomocnika rektora AGH do spraw jakości kształcenia. Jest także członkiem jury małopolskiej nagrody edukacyjnej fundacji sapere auso oraz członkiem jury studenckiego konkursu „notatki w internecie”.