Kim jesteśmy

SKN Hexa to Koło Naukowe nanotechnologów działające na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Zrzeszamy głównie studentów z kierunków Mikro i Nanotechnologie w Biofizyce oraz Nanoinżynieria Materiałów, ale wśród nas znajdują się również studenci z innych wydziałów. Chcemy stawiać na projekty, żeby móc bezpośrednio doświadczać i uczyć się, ale również czerpiemy od osób doświadczonych, zapraszając je na prelekcje i wykłady. Zakres zainteresowań koła głównie dotyczy zagadnień związanych z nanotechnologiami wykorzystywanymi zarówno w technice jak i medycynie.

Zarząd Koła

Prezes – Kacper Połuszejko

Wiceprezes – Maciej Dołęga

Koordynator ds. Finansów – Vladyslav Ovsynskyi

Sekretarzyni – Weronika Kwiatosz

Koordynator ds. Projektów i Wyjazdów – Michał Wroński

Koordynatorka ds. Mediów Społecznościowych i Współpracy – Julia Potempa

Historia zarządu SKN Hexa…

Zarząd SKN Hexa (od lewej: Julia Potempa, Weronika Kwiatosz, Vladyslav Ovsynskyi, Kacper Połuszejko, Maciej Dołęga, Michał Wroński).

Opiekun Koła

Opiekunem naukowym SKN HEXA jest dr inż. Paweł Wróbel, pracownik Katedry Fizyki Medycznej i Biofizyki.

Zainteresowania naukowe doktora Wróbla koncentrują się na badaniach aplikacyjnych z zastosowaniem spektrometrii rentgenowskiej, specjalizuje się w mikroobrazowaniu przestrzennych rozkładów pierwiastków oraz pierwiastkowej analizie ilościowej. Uczestnik ponad 30 projektów badawczych realizowanych w różnych ośrodkach synchrotronowych. Jest opiekunem Laboratorium Fluorescencji Rentgenowskiej. Od 2019 roku związany z Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, gdzie współtworzył linię badawczą do multimodalnego obrazowania rentgenowskiego PolyX. Autor blisko 50 publikacji naukowych i kilkunastu wystąpień konferencyjnych, opiekun 27 prac dyplomowych.